Odpowiemy, na Twoje pytania.

Ile mam zabrać ze sobą pieniędzy.

W zależności od tego co chcesz robić na miejscu : Cenniki naszych usług jak wędkowanie, kitesurfing czy wycieczki znajdziesz w zakładach oferty u góry strony. Jeśli chodzi o ceny w sklepach to : Owoce i warzywa są bardzo tanie Najwięcej wydamy na produkty z importu, które potrafią kosztować nawet 5 razy tyle co w Europie. Ceny w restauracjach : Obiad w lokalnej restauracji - 18 zł Obiad w hotelu - 48 zł  Różnica cenowa jest spora. Wynika to ze standardu przygotowywanych potraw, długości oczekiwania i oczywiście jakości samego dania. Odpowiadając na pytanie. Zanzibar jest takim miejscem gdzie można wydać przez tydzień 200 zł na osobę a można też wydać 2000 zł. Wszystko zależy od tego gdzie jecie, jak jecie i co kupujecie poza tym.

Jeśli chcecie mieć tutaj lokalny numer z internetem LTE

Na lotnisku po wykupieniu wizy w miejscu gdzie odbiera się bagaż można zakupić kartę z doładowaniem 7 giga za 30 dolarów. Potrzebny będzie dodatkowy telefon by Pan skonfigurował nam ustawienia pod wymogi Tanzańskie.

Czy w naszej wiosce Paje i Kizimkazi jest bankomat?

Tak! Wreszcie można też kupić klapki i okulary, więc jeśli byście czegoś zapomnieli to właściwie wszystko można dostać na miejscu.

Co jest walutą Tanzanii ?

Walutą Tanzanii, a zatem i Zanzibaru, jest szyling tanzański (TZS). 1 USD = 2145 TZS (jeśli wymieniamy banknoty 50- lub 100-dolarowe) lub 1 USD = 2000 TZS (jeśli wymieniamy mniejsze nominały) 1 EUR = 2400 TZS

Co zabrać dla dzieci na Zanzibarze?

Walutą Tanzanii, a zatem i Zanzibaru, jest szyling tanzański (TZS). 1 USD = 2319 TZS

Jak wygląda sprawa z Covid w tej chwili ?

Sytuacja zmienia się praktycznie codziennie. Napiszcie do nas po najnowsze informacje.

Jak ma się sytuacja ze szczepieniami ?

Zagrożenie malarią jest na wyspie znikome, ale lepiej spać pod moskitierą i używać repelentów. Wodę należy pić wyłącznie butelkowaną. Zdarzają się problemy żołądkowe i biegunka (mimo przestrzegania zasad higieny) wynikające z odmiennej flory bakteryjnej.

Jaką cenę za bilet lotniczy na Zanzibar można uznać za atrakcyjną ?

Bilet czarterowy - od 1900 zł do 3400 zł  Bilet rejsowy - od 1600 zł do 4800 zł Wszystko zależy od miesiąca w jakim chcecie przylecieć i kiedy kupujecie bilet. Na bilety czarterowe warto czekać do ostatniej chwili kontrolując ilość miejsc. Natomiast loty z przesiadkami warto kupić z dużym wyprzedzeniem. Na Zanzibarze mamy niski i wysoki sezon. Styczeń, luty, lipiec, sierpień to najdroższe terminy.

Gdzie kupować pamiątki?

Pamiątki najlepiej kupować w Stone Town. Przy ulicy Gizenga znajduje się mnóstwo małych sklepików, w których trzeba się targować. Alternatywą jest kilka sklepów ze stałymi cenami przy prostopadłej do niej ulicy Kenyatty. Najbardziej typowe pamiątki z Zanzibaru to przyprawy. Można tu też kupić biżuterię z tanzanitem (kamień pochodzący z Tanzanii, wydobywany w okolicach Aruszy), drewniane figurki, tradycyjne chusty, kosmetyki z algami, kawę i herbatę.

Czy na Zanzibarze jest bezpieczenie ? Są jakieś groźne zwierzęta ?

Wchodząc do wody trzeba uważać na jeżowce. Można spotkać meduzy, lecz są one niegroźne, pozostawią najwyżej kilka czerwonych, nie swędzących punktów na skórze. Należy też uważać na Fish snake -jest to mały wodny wąż jadowity. Można go zobaczyć przy odrobinie szczęścia na rafie. Czarna mamba - bardzo jadowity wąż zamieszkujący lasy mangrowcowe. Skorpion i skolopendra pojawiają się w porze deszczowej. Nie ma ich w turystycznych miejscach. Tengoryjec - larwa wędrująca żyjąca w błocie. Należy unikać chodzenia na bosaka po deszczu. Nawet przy pochmurnym niebie należy używać kremów przeciwsłonecznych.

Jakie są ceny jedzenia w sklepach ?

Butelka wody 1,5 litra: 1500 szylingów butelka coca-coli 0,5 litra: 1000 szylingów puszka kukurydzy, czerwonej fasoli lub groszku: 2000 szylingów mango (ok. 3-4 sztuki): 1000 szylingów mały arbuz: 2500 szylingów baton mars: 1500 szylingów wino (butelka): 13000 szylingów piwo 0,5 litra: 2000 szylingów

Co zabrać ze sobą a co zostawić w domu

* Krem z filtrem - 30 / 50 * Klapki a najlepiej dwie pary * Leki - jesteśmy pod względem medycznym przygotowani w 100%. Jeśli jednak ciekawi jesteście co może się przydać to : bandaże, coś do dezynfekowania ran, paracetamol, witaminy, wapno, plastry, krople do oczu, leki za zatrucia pokarmowe jak i zapalenie pęcherza, krem na oparzenia słoneczne. * Czapka z daszkiem * Koszulki z długim rękawem i filtrem uv ( konieczne przy szkoleniu na wodzie ) * Buty neoprenowe ( w wodzie możemy napotkać jeżowce, muszle, więc warto zabezpieczyć nogi przed skaleczeniami * Strój na Sylwestra ( biała koszula dla Panów)

logo Scandal.pl
Daco 6028388

Magiczny Zanzibar ze Scandal.pl

Scandal.pl, Dolphin Bay 1, Kizimkazi Mkunguni

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Scandal Travel 2021

Powered by OMPlanners

pl_PLPolish