Kupujemy nasz pierwszy latawiec do kitesurfingu?

Kitesurfing, jako dyscyplina sportu rozwija się w ostatnich latach w zawrotnym tempie. Coraz więcej osób marzy by zacząć swoją kite-przygodę,a na rynku pojawia się coraz to więcej producentów, oferujących

Kitesurfing, jako dyscyplina sportu rozwija się w ostatnich latach w zawrotnym tempie.

Coraz więcej osób marzy by zacząć swoją kite-przygodę,a na rynku pojawia się coraz to więcej producentów, oferujących nam coraz lepsze, bardziej niezawodne i jeszcze droższe latawce.

Jesteśmy wręcz zarzucani ofertami od mniej lub bardziej znanych firm, znajomych i każdy uważa, że jego oferta jest najlepszą.

Jak sobie z tym poradzić i nie zginąć?

Jak podjąć słuszne decyzje, dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań?

Chętnie Wam o tym wszystkim opowiem.

Kitesurfing ciągle zaliczany do sportów dość drogich, więc tym bardziej Wasza decyzja o zakupie nowych zabawek, powinna być przemyślana i poparta racjonalnymi argumentami.

 

BUDŻET:

Zaczynając od samego początku, pierwszym pytaniem jakie powinniśmy sobie zadać, to przede wszystkim budżet jaki chcemy przewidzieć na latawiec, bar i deskę– traktując taki zestaw jako nasz podstawowy.

Czynników wpływających na cenę jest bardzo dużo. Takie zakupy mogą kosztować nas nawet 15 000 PLN – wybierając ofertę z najwyższej półki, ale możemy też zainteresować się tym co dzieje się na rynku wtórnym.

Tutaj dobrych ofert nie brakuje.

Jak się okazuje można nabyć sprzęt używany, który nadal jest w dość dobrej kondycji, ale zdecydowanie niższej cenie kompletując swój zestaw za ok 3000 PLN – 4000 PLN, co czyni świetną alternatywę dla tych którzy nie chcieliby wydać całych swoich oszczędności na spełnianie marzeń.

CZEGO OCZEKUJESZ OD SWOJEGO SPRZĘTU?

Jeśli już zapadła wstępna decyzja odnośnie tego ile mógłby kosztować Twój wymarzony pierwszy ‘zestaw’ warto zadać sobie szereg pytań dodatkowych odnośnie oczekiwań co do rodzaju tego sprzętu.

Warto więc na początek zainteresować się sprawą najważniejszą, czyli latawcem.

To on będzie naszym głównym sprawcą świetnej zabawy na kajcie i uważam, że przed dokonaniem zakupu to na nim powinniśmy skupić najwięcej swojej uwagi.

Przed podjęciem takiej decyzji warto zadać sobie kilka fundamentalnych pytań w tej kwestii, by przy tak drogim zakupie nie popełnić błędu.

Każdy z producentów latawcy ( a jest ich na rynku dziesiątki ) ma szeroką ofertę minimum 4-5 konstrukcji latawców przygotowanych do zadań specjalnych:

są latawce do pływania na fali, dla zawodników itd. no ale jak się w tym odnaleźć?

Możemy taki wybór przyrównać najprościej do zakupu samochodu.

Tutaj również mamy do wyboru wielu producentów, a w ofercie każdego z nich znajdziemy auta: sportowe, rodzinne, na niedzielę i na wyścigi.

Podobnie jest z latawcami. Ich unikatowe konstrukcje sprawiają, że dobrze dokonany wybór szybko nam zaprocentuje.

Innego latawca szukamy ucząc się startów z deską i zupełnie innego szykując się do startu w zawodach.

Tym czym będziemy kierować się przy wyborze naszego pierwszego kita, to przede wszystkim:

Na jakim etapie nauki kitesurfingu jesteś?

Dlaczego o to pytamy?

Otóż dlatego, że najlepszym latawcem dla osób początkujących, są konstrukcje, które w swej pracy są ‘spokojniejsze’, ‘stabilniejsze’ i gwarantujące nam równy ciąg.

Chcemy by nasz latawiec bez większych problemów wstawał z wody i miał nienaganny zakres wiatrowy.

Kite dla osoby początkującej powinien być przewidywalny.

W takiej sytuacji warto byłoby się więc rozejrzeć za latawcem o konstrukcji DELTA lub BOW.

To one właśnie zagwarantują Ci komfortowe pływanie i dużo satysfakcji z wyboru. Jeśli jesteś już o krok dalej, chciałbyś zacząć skakać lub robić pierwsze ciekawe ewolucje, warto byłoby dorzucić do dwóch wcześniej wspomnianych nieco szybszy kite o konstrukcji OPEN-C.

Z pewnością sprosta on wszelkim Waszym wymaganiom i pozwoli rozwinąć ‘skrzydła’.

Jego budowa sprawia, że OPEN-C pracują w oknie dużo szybciej, dzięki czemu zabawa z nim nabiera charakteru.

Prędkość gwarantuje moc, a moc gwarantuje uśmiech na twarzy.

Wszystkie z wyżej wymienionych sprawią, że nam dużą dozę bezpiecznej zabawy,

Jak często będziesz uprawiał kitesurfing w czasie roku?

Częstym błędem przy zakupie sprzętu, jest wybranie tego najdroższego/najlepszego, bo tak nam podpowiedział sprzedawca.

Jednak szybko okazuje się, że z racji trybu życia jaki prowadzimy mamy możliwość pływać tylko dwa, trzy razy a nasz super-drogi sprzęt niestety zalega w garażu i się starzeje.

Dobrą radą w takiej sytuacji, jest wybranie sprzętu nieco tańszego lub nawet używanego.

Pływając tak rzadko nie ma najmniejszego sensu wybierania najlepszej maszyny ze sklepu kitowego, bo coś co jest ‘średniakiem’ zdecydowanie nam wystarczy.

Nie będziemy za go za często eksploatować, a radość z jazdy będzie niezmiennie satysfakcjonująca.

Gdzie będziesz najczęściej pływać?

Wbrew pozorom to bardzo ważne pytanie!

Zakładając chęć pływania na naszym ojczystym Helu (gdzie wiatry są raczej kapryśne i niestety niezbyt mocne) warto byłoby skoncentrować poszukiwania wymarzonego latawca wokół większych rozmiarów takich jak: 10m, 12m, 14m<  , gdybyście jednak należeli np. do grona szczęśliwców, którzy mogą pozwolić sobie na pływanie we wietrznej Brazylii czy europejskiej Tarifie, Wasze poszukiwania powinny oscylować między dużo mniejszymi rozmiarami takimi jak 9m ,8m, 7m>.

Pamiętaj jednak, że główną wytyczną przy wyborze rozmiaru pierwszego latawca jest Twoja waga.

Cięższy zawodnik będzie wybierał w tych widełkach dużych rozmiarów, a ludzie o drobnej budowie będą mogli pozwolić sobie na wybór mniejszych.

Używany czy jednak nowy?

Kiedy prowadzimy swoje szkolenia to pytanie jest nam wielokrotnie zadawane.

Kursant, który zaczyna się robić powoli samodzielnym kitesurferem chciałby mieć wreszcie swój pierwszy latawiec.

Jest osobą ciągle początkującą, ale już zaczyna myśleć o własnym sprzęcie.

Ciągle zastanawia się czy używany sprzęt jest dobrą, bezpieczną alternatywą dla nowych i bardzo drogich latawców.

Otóż oczywiście, że jest.

Rynek wtórny rozwija się bardzo dobrze i ma nam do zaoferowania bardzo dużo interesujących propozycji.

Wybierając latawiec choćby jedno- lub dwuletni możemy oczekiwać ciągle niezawodnego, bardzo wytrzymałego kajta, który posłuży nam jeszcze kilka sezonów, a my dzięki takiemu wyborowi zaoszczędzimy nawet 50% ceny względem nowy latawców!

To bardzo duża oszczędność.

Jeśli właśnie zacząłeś swoją przygodę z kitesurfingiem zdecydowanie lepszym wyjściem z sytuacji jest zakupienie latawca używanego.

Pamiętaj, że ciągle się uczysz więc prawdopodobieństwo intensywnego eksploatowania kita w przeciągu najbliższego roku jest niemalże stuprocentowe.

Niekontrolowane upadki, wywrotki, złe lądowania i starty mogą naruszyć konstrukcję Twojego latawca.

Zdecydowanie będzie nas mniej boleć serce jeśli te wszystkie nieszczęścia spotkają tańszy latawiec 😉

Pamiętajcie również, że idealną skarbnica wiedzy o sprzęcie kitesurfingowym jest Wasz instruktor.

On z pewnością chętnie podpowie Wam co dla Was będzie najlepszym wyborem w kwestii zakupu kajta.

Jako, że wybór nie należy do najłatwiejszych warto każdą decyzje zakupu przemyśleć kilkukrotnie.

Jeśli nadal masz jakieś pytania, możesz śmiało napisać do nas – my również chętnie podpowiemy Ci co będzie dla Ciebie najlepsze!

Pływy Zanzibar – Kto wyciągnął korek ?

Pływy morskie Zanzibar — Kto wyciągnął korek ? Jesteście ciekawi jak to się dzieje, że Zanzibarze Ocean Indyski znika i pojawia się na nowo ? Ile trwa cykl ?      Pływy Zanzibar – Zaczynamy Księżyc i Słońce to jedyny ziemski satelita i gwiazda naszego układu planetarnego. Mają ogromne znaczenie dla życia na Ziemi. Wpływają na błękitną planetę poprzez oddziaływanie grawitacyjne, którego efektem jest pojawianie się pływów, czyli cyklicznych ruchów wód oceanicznych. Ten regularny ruch mas wody na wiele sposobów kształtuje wygląd planety oraz życie ludzi. Pływy tworzą niezwykle bogate środowisko życia organizmów w strefie przypływów. Dzięki wciąż wymienianej i mieszanej wodzie, bogatej w związki odżywcze i tlen, w strefie tej występuje wiele gatunków ryb. Pływy to okresowe i regularne ruchy wód oceanicznych, które polegają na wznoszeniu i opadaniu poziomu morza. Cykliczny wzrost poziomu od najniższego położenia do najwyższego nazywamy przypływem,

Kiedy przyjechać na Zanzibar ?

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Kiedy jechać na Zanzibar uczyć się kitesurfingu lub łowić ryby ? Pytanie kiedy przyjechać na Zanzibar by była ładna pogoda to najczęściej zadawane pytanie przy pierwszej rozmowie z zapytaniem o ofertę wyjazdu. Tutaj akurat odpowiedź jest bardzo prosta. Przez cały rok unikaj końcówki kwietnia i pierwszej połowy maja. W tym czasie praktycznie całe trzydzieści dni niebo jest zachmurzone a średnio co drugi dzień pada parę godzin dziennie deszcz. Dlaczego tak się dzieje. O tym dowiecie się z dzisiejszego tekstu. Należy zacząć od tego co wpływa na pogodę w tym okresie. Otóż zmieniają się prądy morskie i kierunek wiatru. W części północnej oceanu prądy morskie są zależne od monsunów i mają charakter sezonowy (Prąd Somalijski, Monsunowy i Równikowy Wsteczny). Ciepłe prądy stałe to: Prąd Południoworównikowy, Prąd Madagaskarski, Prąd Mozambicki. Natomiast zimne: Prąd Zachodnioaustralijski oraz

Wędkowanie Zanzibar – Jakie przynęty na Ocean Indyjski ?

BIG GAME FISHING – OCEAN INDYJSKI Dzisiaj opowiem Wam o tym jaki sprzęt do łowienia ryb zabrać ze sobą na Ocean Indyjski Zacznę od tego, że rozpoczynając przygodę z wędkowaniem na Oceanie Indyjskim sprzęt do łowienia był największym problem. Na terenie Tanzanii nie znalazłem nic co by było warte zainteresowania a do tego jak już cokolwiek było to w astronomicznie wysokich cenach. Tak jest do dnia dzisiejszego. Zacząłem pisać do sklepów w Polsce z zapytaniem czy taki sprzęt mają, ile kosztuje a sam transport nie był zbyt wielkim problemem bo przecież co chwila ktoś do nas z polski przylatuje. Okazało się, że sklepy nie trzymają takiego sprzętu bo mało kto go kupuje a do tego jest drogi. Troszkę ręce mi opadły i w rezultacie zamówiłem średniej jakości sprzęt na morze a nie ocean. Oprócz kołowrotków bo te akurat były bardzo

Łowienie ryb Zanzibar – Jakie ryby można łowić w Oceanie Indyjskim ?

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Ryby jakie można złowić na Zanzibarze Najsilniejszą rybą jaką na wodach Tanzanii możecie złapać to bez wątpienia Giant Trevally. Profesjonalni wędkarze z całego świata przyjeżdżają specjalnie właśnie w to miejsce by zapolować na tą rybę.   Miałem przyjemność parę razy powalczyć z nią i uwierzcie mi, że jest to niesamowite uczucie i ogromna walka. Wiele osób uważa tą rybę za najsilniejszą na świecie. Wielkość i waga tej ryby jest imponująca. ( 15 kg do nawet 50 kg ) Doświadczeni wędkarze czy osoby zaczynające przygodę z tym sportem, które korzystają z usług lokalnych wędkarzy nie mają możliwości złapania tej ryby ze względu na brak odpowiedniego sprzętu wędkarskiego jaki dostają do dyspozycji oraz  brak odpowiedniej łodzi z dużymi silnikami. Jeśli wybieracie się na ryby to koniecznie wybierzcie odpowiednią łódź i profesjonalną obsługę. Co

Wędkowanie Zanzibar – Bezpieczeństwo na Oceanie Indyjskim.

Łowienie ryb na Zanzibarze – Bezpieczeństwo Łowienie na Oceanie Indyjskim a w szczególności na Zanzibarze nie jest łatwą sprawą, ale niesamowicie ciekawą i ekscytującą.  Jednak wszystko co się robi, trzeba robić z głową i zdawać sobie sprawę z tego co się może wydarzyć.  Tak jak w przypadku każdego sportu tak jak i w przypadku Big game fishing najważniejsze jest bezpieczeństwo.  I o tym będzie dzisiejszy wpis na blog    BEZPIECZEŃSTWO Zdjęcia łódek, które wstawiłem przy tekstach to lokalne łodzie wyposażone w 15 konne silniki. Jeśli wykupicie wycieczkę na delfiny, blue safari u lokalnych osób na 100% taką łódkę zastaniecie czekającą w porcie by zabrać Was na wycieczkę. A nawet 90 % hoteli nie robi akurat tych wycieczek samemu tylko zlecają zabranie ich gości lokalnym osobom.  Taka łódka może pomieścić by było komfortowo 6 osób plus sternik ( kapitan ). 

Kitesurfing Zanzibar – Bezpieczeństwo

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Kitesurfing na Zanzibarze – Bezpieczeństwo Z pewnością zastanawiacie się czy decyzja nad którą się właśnie wahacie jest słuszna. Zacząć swoją przygodę z kitesurfingiem, czy może jednak zrezygnować ? Słyszeliście tyle na temat tego, że kitesurfing to niebezpieczny sport ekstremalny, ale z drugiej strony kuszą Was rajskie widoki, piękne plaże i wiatr we włosach. Jednak cały czas zastanawiacie się czy kitesurfing jest bezpieczny. Odpowiedź z pewnością Was miło zaskoczy.Kitesurfing, jako sport zaliczany aktualnie do tzw.: ‘sportów o podwyższonym ryzyku’ może być i jest całkowicie bezpieczny. Z całą powagą sytuacji chciałabym przekonać Cię w tym, że uprawianie kitesurfingu jest w pełni bezpieczne. Sport ten jednak, jak każdy inny wymaga od nas zdroworozsądkowych działań oraz odpowiedzialności. Fundamentem dla wszystkich Twoich postępów praktycznych jest wiedza teoretyczna. Jest to między innymi wiele przydatnych informacji związanych z

Bezpieczeństwo

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Zanzibar — waluta, wiza, szczepienia, bezpieczeństwo, kuchnia, Masajowie, kitesurfing. Zanzibar jest wyjątkowo malowniczą wyspą, która jest aktualnie jedną z najchętniej odwiedzaną częścią Tanzanii. Dawniej Zanzibar słynął z eksportu przypraw takich jak goździki, cynamon czy gałka muszkatołowa, stąd razem z pobliską Pembą zwany był „wyspami przyprawowymi”. Jednak w przeciągu ostatnich lat zmienił się jej charakter i mocno rozwinął się sektor turystyczny. Aktualnie Zanzibar stanowi mekkę dla fanów sportów wodnych, a w szczególności kitesurfingu. Informacje praktyczne Waluta – 1 szyling tanzański (TZS). 1000 TZS to ok 1,88 PLN Wiza – można ją uzyskać w placówkach dyplomatycznych Tanzanii oraz na głównych przejściach granicznych. Wiza pobytowa kosztuje 50 USD/EUR. Czas – czas polski + 1 lub 2 godziny. Szczepienia – nie wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze, natomiast zalecane przeciw żółtaczce. WSCHODNIE WYBRZEŻE Wschodnie wybrzeże

Kupujemy nasz pierwszy latawiec do kitesurfingu?

Kitesurfing, jako dyscyplina sportu rozwija się w ostatnich latach w zawrotnym tempie. Coraz więcej osób marzy by zacząć swoją kite-przygodę,a na rynku pojawia się coraz to więcej producentów, oferujących nam coraz lepsze, bardziej niezawodne i jeszcze droższe latawce. Jesteśmy wręcz zarzucani ofertami od mniej lub bardziej znanych firm, znajomych i każdy uważa, że jego oferta jest najlepszą. Jak sobie z tym poradzić i nie zginąć? Jak podjąć słuszne decyzje, dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań? Chętnie Wam o tym wszystkim opowiem. Kitesurfing ciągle zaliczany do sportów dość drogich, więc tym bardziej Wasza decyzja o zakupie nowych zabawek, powinna być przemyślana i poparta racjonalnymi argumentami.   BUDŻET: Zaczynając od samego początku, pierwszym pytaniem jakie powinniśmy sobie zadać, to przede wszystkim budżet jaki chcemy przewidzieć na latawiec, bar i deskę– traktując taki zestaw jako nasz podstawowy. Czynników wpływających na cenę jest bardzo

Chcesz być kitesurferem, ale nie wiesz jak zacząć?

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Wpadł Ci do głowy pomysł, by nauczyć się kitesurfingu ? Zastanawiasz się jak zacząć swoja przygodę z kitesurfingiem? Odpowiedź jest bardzo prosta : wystarczy się zapisać na kurs do certyfikowanej szkoły IKO ! Jest to tak naprawdę jedyna i najlepsza droga do tego żeby zrealizować swoje marzenia o kitesurfingu. Często brakuje nam śmiałości, żeby przełamać się do pierwszego kroku, ale możecie być pewni, że jeśli tylko to zrobicie droga do sukcesu będzie szybka. Każda ze szkół ma swojej ofercie tzw. ‘kurs od zera od kitesurfera’. Jest to kompleksowy kurs, który przeprowadzi Cię przez zagadnienia związane z teorią, dowiesz się o tym jak zachowuje się i pracuje latawiec, a przez wszystkie etapy związane z nauką praktyczną będziesz przejdziesz pod bacznym okiem instruktora. Kurs kitesurfingu, to najbezpieczniejsze i najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o

Lekcje kitesurfingu indywidualne czy grupowe ? Co wybrać !

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Nauka kitesurfingu na Zanzibarze — Indywidualnie czy grupowo. Kiedy już przełamałeś się w sobie i podjąłeś ostateczną decyzję o uczestniczeniu w kursie kitesurfingowym, zaczyna pojawiać się przed Tobą wiele pytań. Jednym z nich jest przede wszystkim dylemat czy zapisać się na zajęcia grupowe czy może skorzystać z indywidualnego toku nauczania. To pytanie stwarza wątpliwości chociażby ze strony finansowej. Uczestnictwo w zajęciach grupowych bardzo często jest dużo tańsze niż kurs indywidualny. Często też grupa znajomych czy przyjaciół bardzo chciałaby się uczyć wspólnie kitesurfingu,a dużo niższa cena z pewnością zachęci ich do tego jeszcze bardziej. Nie można powiedzieć jednoznacznie, że zajęcia grupowe są czymś złym, czy np. gorszym wyborem, ale z pewnością sprawią że wasz progress będzie przyrastał nieco wolniej. W przypadku wyboru zajęć grupowych należy pamiętać, że cały czas jaki macie wykupiony,

Ile godzin trwa kurs kitesurfingu?

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Kurs kitesurfingu na Zanzibarze. Program szkolenia. Założyłeś sobie plan na najbliższe wakacje, że zostaniesz kitesurferem. Gratulujemy wyboru! Kurs kitesurfingu zgodnie z podziałem zgodnym z IKO (International Kiteboarding Organization ) to proces nauczania podzielony na trzy etapy tj.: IKO 1 , IKO 2, IKO 3. Na każdym z etapów będziesz odkrywał i uczył się kolejnych bardzo istotnych rzeczy. Międzynarodowa Organizacja Kitesurfingu określiła te etapy, by bez względu jaką szkołę postanowisz wybrać, Twój kurs będzie przebiegał zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i stopniowym przyswajaniem wiedzy w odpowiedniej kolejności. Kurs kitesurfingu na poziomie IKO 1 to etap zawierający część teoretyczną, począwszy od pierwszego kontaktu z latawcem treningowy do pływania na brzuchu po tafli wody (tzw. body-drag). Poziom IKO 2 polega w dużej mierze na nauce startu z deską. IKO 3 to nauka ostrzenia pod wiatr,

logo Scandal.pl
Daco 6028388

Magiczny Zanzibar ze Scandal.pl

Scandal.pl, Dolphin Bay 1, Kizimkazi Mkunguni

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Scandal Travel 2021

Powered by OMPlanners

pl_PLPolish