Nauka kitesurfingu na Zanzibarze — Indywidualnie czy grupowo.

Kiedy już przełamałeś się w sobie i podjąłeś ostateczną decyzję o uczestniczeniu w kursie kitesurfingowym, zaczyna pojawiać się przed Tobą wiele pytań.

Jednym z nich jest przede wszystkim dylemat czy zapisać się na zajęcia grupowe czy może skorzystać z indywidualnego toku nauczania.

To pytanie stwarza wątpliwości chociażby ze strony finansowej.

Uczestnictwo w zajęciach grupowych bardzo często jest dużo tańsze niż kurs indywidualny.

Często też grupa znajomych czy przyjaciół bardzo chciałaby się uczyć wspólnie kitesurfingu,a dużo niższa cena z pewnością zachęci ich do tego jeszcze bardziej.

Nie można powiedzieć jednoznacznie, że zajęcia grupowe są czymś złym, czy np. gorszym wyborem, ale z pewnością sprawią że wasz progress będzie przyrastał nieco wolniej.

W przypadku wyboru zajęć grupowych należy pamiętać, że cały czas jaki macie wykupiony, będzie równo podzielony między Ciebie a Twojego kompana z grupy.

W takiej sytuacji, w przypadku posiadania 10 godzin, faktyczny czas jaki spędzisz samodzielnie z latawcem to około jego połowa czyli 5.

Zajęcia grupowe są ciekawe z pewnością pod jednym ważnym względem:

mianowicie jest to idealna okazja, żeby uczyć się na błędach Twojego kompana, bacznie wszystko obserwować i wyciągać wnioski.

W momencie kiedy przekazujesz mu latawiec, masz również chwilę żeby odpocząć- co dla osób o nieco słabszej kondycji też będzie dużym atutem.

Jeśli jednak stawiasz sobie za cel, aby możliwie najszybciej osiągnąć wymarzone postanowienie, to z pewnością zajęcia indywidualne to dobry kierunek!

Instruktor, który będzie przekazywał Ci wiedzę będzie mógł skupić całą uwagę tylko na Tobie.

Treningi będą intensywne, a Ty z pewnością już po paru godzinach przy swoich ogrom wiedzy praktycznej, który w przypadku zajęć grupowych byłby zdecydowanie dłuższy.

Wybór zależy od Ciebie! Przemyśl czego dokładnie oczekujesz od swojego kursu i podejmij decyzję najbardziej zgodną z Twoimi oczekiwaniami.

Kitesurfing to świetna zabawa i bez względu czy zostaniesz uczestnikiem zajęć grupowych czy będziesz zdobywał umiejętności samodzielnie, satysfakcja z płynięcia będzie równie wielka!

Życzymy Ci samych sukcesów na drodze do bycia samodzielnym kitesurferem!

pl_PLPolish