Wędkowanie Zanzibar – Bezpieczeństwo na Oceanie Indyjskim.

Łowienie ryb na Zanzibarze – Bezpieczeństwo Łowienie na Oceanie Indyjskim a w szczególności na Zanzibarze nie jest łatwą sprawą, ale niesamowicie ciekawą i ekscytującą.  Jednak wszystko co się robi,

Łowienie ryb na Zanzibarze - Bezpieczeństwo

Łowienie ryb na Zanzibarze | Kizimkazi

Łowienie na Oceanie Indyjskim a w szczególności na Zanzibarze nie jest łatwą sprawą, ale niesamowicie ciekawą i ekscytującą. 

Jednak wszystko co się robi, trzeba robić z głową i zdawać sobie sprawę z tego co się może wydarzyć. 

Tak jak w przypadku każdego sportu tak jak i w przypadku Big game fishing najważniejsze jest bezpieczeństwo. 

I o tym będzie dzisiejszy wpis na blog 

 

BEZPIECZEŃSTWO

Zdjęcia łódek, które wstawiłem przy tekstach to lokalne łodzie wyposażone w 15 konne silniki.

Jeśli wykupicie wycieczkę na delfiny, blue safari u lokalnych osób na 100% taką łódkę zastaniecie czekającą w porcie by zabrać Was na wycieczkę.

A nawet 90 % hoteli nie robi akurat tych wycieczek samemu tylko zlecają zabranie ich gości lokalnym osobom. 

Taka łódka może pomieścić by było komfortowo 6 osób plus sternik ( kapitan ). 

I ok, wspaniała łódka by blisko zabrać na płaskim oceanie turystów.

Tylko problem w tym, że ocean nie zawsze jest taki jak na tych dwóch zdjęciach. 

Jestem na Zanzibarze 9 lat. Widziałem i słyszałem już tutaj wiele. 

Ocean potrafi w ciągu paru chwil zamienić się z tego co widzicie na zdjęciach w góry.  

A uwierzcie mi, że nikt z Wam nie chce znaleźć się na tej lokalnej łódce kiedy ocean zaczyna pokazywać na co go stać. Te łodzie na falach po prostu sobie nie radzą. Bardzo łatwo nie posiadając odpowiedniej wiedzy zatopić taką łódkę. I tak też tu się dzieje. Co jakiś czas trafiają do mnie historie, że ktoś nie wrócił z wody albo łódka z turystami na rafie się przewróciła. 

Czyli co zrobić by było bezpiecznie na takiej łódce ?

Sprawdzić prognozę przed wypłynięciem i nie wypływać kiedy jest prawdopodobieństwo zmiany pogody.

Mieć na łódce kapoki, koło ratunkowe, flary, radio a najważniejsze to mieć na łodzi doświadczonego kapitana. 

Wycieczki na Zanzibarze | Delfiny

 

Prognozę by sprawdzić to trzeba mieć na czym sprawdzić, umieć czytać i znać angielski. 

90 % kapitanów tych łodzi nie posiada smartfona, nie umie czytać ani pisać a tym samym nie może takiej prognozy sprawdzić, więc tego nie robi. 

Mało tego nikt nigdy nie nauczył tych ludzi zasad żeglarstwa, więc pływają tak jak nauczył ich kolega albo jak sami się nauczyli. 

Nikt nie ma pozwolenia choć jest wymagane na prowadzenie łodzi. 

Nikt nie płaci podatków bo wycieczki jakie robią, robią nielegalnie. 

A to co obserwuje bez przerwy i łapię się za głowę to  nawet jak już wiadomo, że na oceanie są duże fale to taki kapitan jeśli podejdzie do niego turysta i spyta czy zabierze  go na delfiny to bez namysłu wsiądzie z nim na łódkę i popłynie.

Pieniądz jest najważniejszy.   

Delfiny na Zanzibarze. Wycieczki ze Scandal.pl Zanzibar
Zanzibar Kitesurfing Scandal Travel00123

WĘDKOWANIE Z LOKALNYMI KAPITANAMI 

Kiedy zaczynałem moją przygodę z wędkowaniem 7 lat temu na Zanzibarze, moim doświadczeniem wędkarskim było łowienie na mazurskich jeziorach. 

Nawet to nie był mój pomył tylko gość naszego hotelu poprosił by mu zorganizować jeden dzień na rybach. Zorganizowałem i następnego dnia z samego rana popłynęliśmy. 

Panowie ze zdjęcia to właśnie mój pierwszy kapitan łodzi z synem. 

Wtedy ani za wiele nie wiedziałem o łowieniu a już na pewno nie na Oceanie ani o sprzęcie jaki stosuje się przy łowieniu np. tuńczyka. 

Panowie zabrali nas bardzo blisko brzegu, złapaliśmy nawet King Fish czyli makrelę tylko parę razy większą niż można spotkać w Tesco. 

Pogoda była słoneczna, ocean łagodny. 

Bardzo mi się to spodobało i od tego czasu łowiliśmy już praktycznie raz w tygodniu, zabierając chętnych na takie atrakcje gości hotelu. 

Zbierałem doświadczenie i wypływaliśmy coraz dalej od brzegu w poszukiwaniu większych ryb. A czym dalej od brzegu tym większe fale i wtedy zacząłem dostrzegać brak kapoków, flar, koła ratunkowego. 

Aż przyszedł maj, kiedy zmieniają się monsuny z letniego na zimowy a na oceanie zaczyna się robić piekło. Zazwyczaj do godziny trzynastej ocean jest spokojny a potem zaczynają się robić do wieczora ogromne fale. To wszytko zależy od pływów, faz księżyca, prądów morskich. To już temat na kolejny wpis na blog, który oczywiście się pojawi.  

Fale były tak ogromne, że płynąc w dół fali musiałem się zapierać nogami by nie polecieć do przodu. 

Silnik 15 konny powoli już nie dawał rady nas wyciągać a kapitan nie radził sobie z prowadzeniem łodzi, która zaczęła nabierać wody.

Wtedy pierwszy raz się wystraszyłem do. tego stopnia, że zacząłem czytać o tym jak sterować łodzią w różnych warunkach na oceanie. Uwierzcie. mi, że oczy mi się otworzyły jak w kreskówkach bo zrozumiałem, że Ci wszyscy kapitanowie z którymi pływałem, nie mają zielonego pojęcia o żeglarstwie. Od tego momentu szukając kogoś z kim można czuć się bezpiecznie zmieniłem dwunastu kapitanów i zostawiłem oraz przeszkoliłem sobie dwóch z którymi pływam. 

 

Podsumowując dzisiejszy wpis.

Wiele turystów przylatując na Zanzibar szuka najtańszej opcji pojechania na wycieczkę. Korzystają z usług zaczepiających ich na na plaży lokalnych chłopaków.

Kupując taką wycieczkę musicie zdawać sobie sprawę z tego co to za ludzie.

Uwierzcie mi, że jeżeli  cokolwiek się stanie to Ci ludzie jak szybko się pojawili tak szybko znikną. 

Mam nadzieję, że ten wpis uświadomił Wam by wybierać organizatora rozsądnie.

Czy to wędkowanie, czy delfiny a nawet inne wycieczki bo tam przecież też mamy naszego kapitana tylko nazywamy go kierowcą lub przewodnikiem. 

Najważniejsze by wypłynąć na ocean to : solidna łódka, wyposażenie łodzi i kapitan, któremu można zaufać. 

Obok na zdjęciu moja łódka, którą aktualnie zabieram moich gości na wędkowanie.

Radzi sobie w każdych warunkach. O tym już możecie przeczytać w mojej ofercie wyjazdu na Zanzibar z opcją wędkowania.

Pozdrawiam Was a kolejny wpis na blogu będzie o rybkach jakie można złapać na wodach Tanzanii 🙂

M.

LODKA FISHING

Napisz do nas. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

logo Scandal.pl
Daco 6028388

Magiczny Zanzibar ze Scandal.pl

Scandal.pl, Dolphin Bay 1, Kizimkazi Mkunguni

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Scandal Travel 2021

Powered by OMPlanners

Do zobaczenia,
W raju na ziemi.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Scandal Travel 2021

Powered by OMPlanners

Pływy Zanzibar – Kto wyciągnął korek ?

Pływy morskie Zanzibar — Kto wyciągnął korek ? Jesteście ciekawi jak to się dzieje, że Zanzibarze Ocean Indyski znika i pojawia się na nowo ? Ile trwa cykl ?      Pływy Zanzibar – Zaczynamy Księżyc i Słońce to jedyny ziemski satelita i gwiazda naszego układu planetarnego. Mają ogromne znaczenie dla życia na Ziemi. Wpływają na błękitną planetę poprzez oddziaływanie grawitacyjne, którego efektem jest pojawianie się pływów, czyli cyklicznych ruchów wód oceanicznych. Ten regularny ruch mas wody na wiele sposobów kształtuje wygląd planety oraz życie ludzi. Pływy tworzą niezwykle bogate środowisko życia organizmów w strefie przypływów. Dzięki wciąż wymienianej i mieszanej wodzie, bogatej w związki odżywcze i tlen, w strefie tej występuje wiele gatunków ryb. Pływy to okresowe i regularne ruchy wód oceanicznych, które polegają na wznoszeniu i opadaniu poziomu morza. Cykliczny wzrost poziomu od najniższego położenia do najwyższego nazywamy przypływem,

Kiedy przyjechać na Zanzibar ?

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Kiedy jechać na Zanzibar uczyć się kitesurfingu lub łowić ryby ? Pytanie kiedy przyjechać na Zanzibar by była ładna pogoda to najczęściej zadawane pytanie przy pierwszej rozmowie z zapytaniem o ofertę wyjazdu. Tutaj akurat odpowiedź jest bardzo prosta. Przez cały rok unikaj końcówki kwietnia i pierwszej połowy maja. W tym czasie praktycznie całe trzydzieści dni niebo jest zachmurzone a średnio co drugi dzień pada parę godzin dziennie deszcz. Dlaczego tak się dzieje. O tym dowiecie się z dzisiejszego tekstu. Należy zacząć od tego co wpływa na pogodę w tym okresie. Otóż zmieniają się prądy morskie i kierunek wiatru. W części północnej oceanu prądy morskie są zależne od monsunów i mają charakter sezonowy (Prąd Somalijski, Monsunowy i Równikowy Wsteczny). Ciepłe prądy stałe to: Prąd Południoworównikowy, Prąd Madagaskarski, Prąd Mozambicki. Natomiast zimne: Prąd Zachodnioaustralijski oraz

Wędkowanie Zanzibar – Jakie przynęty na Ocean Indyjski ?

BIG GAME FISHING – OCEAN INDYJSKI Dzisiaj opowiem Wam o tym jaki sprzęt do łowienia ryb zabrać ze sobą na Ocean Indyjski Zacznę od tego, że rozpoczynając przygodę z wędkowaniem na Oceanie Indyjskim sprzęt do łowienia był największym problem. Na terenie Tanzanii nie znalazłem nic co by było warte zainteresowania a do tego jak już cokolwiek było to w astronomicznie wysokich cenach. Tak jest do dnia dzisiejszego. Zacząłem pisać do sklepów w Polsce z zapytaniem czy taki sprzęt mają, ile kosztuje a sam transport nie był zbyt wielkim problemem bo przecież co chwila ktoś do nas z polski przylatuje. Okazało się, że sklepy nie trzymają takiego sprzętu bo mało kto go kupuje a do tego jest drogi. Troszkę ręce mi opadły i w rezultacie zamówiłem średniej jakości sprzęt na morze a nie ocean. Oprócz kołowrotków bo te akurat były bardzo

Łowienie ryb Zanzibar – Jakie ryby można łowić w Oceanie Indyjskim ?

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Ryby jakie można złowić na Zanzibarze Najsilniejszą rybą jaką na wodach Tanzanii możecie złapać to bez wątpienia Giant Trevally. Profesjonalni wędkarze z całego świata przyjeżdżają specjalnie właśnie w to miejsce by zapolować na tą rybę.   Miałem przyjemność parę razy powalczyć z nią i uwierzcie mi, że jest to niesamowite uczucie i ogromna walka. Wiele osób uważa tą rybę za najsilniejszą na świecie. Wielkość i waga tej ryby jest imponująca. ( 15 kg do nawet 50 kg ) Doświadczeni wędkarze czy osoby zaczynające przygodę z tym sportem, które korzystają z usług lokalnych wędkarzy nie mają możliwości złapania tej ryby ze względu na brak odpowiedniego sprzętu wędkarskiego jaki dostają do dyspozycji oraz  brak odpowiedniej łodzi z dużymi silnikami. Jeśli wybieracie się na ryby to koniecznie wybierzcie odpowiednią łódź i profesjonalną obsługę. Co

Wędkowanie Zanzibar – Bezpieczeństwo na Oceanie Indyjskim.

Łowienie ryb na Zanzibarze – Bezpieczeństwo Łowienie na Oceanie Indyjskim a w szczególności na Zanzibarze nie jest łatwą sprawą, ale niesamowicie ciekawą i ekscytującą.  Jednak wszystko co się robi, trzeba robić z głową i zdawać sobie sprawę z tego co się może wydarzyć.  Tak jak w przypadku każdego sportu tak jak i w przypadku Big game fishing najważniejsze jest bezpieczeństwo.  I o tym będzie dzisiejszy wpis na blog    BEZPIECZEŃSTWO Zdjęcia łódek, które wstawiłem przy tekstach to lokalne łodzie wyposażone w 15 konne silniki. Jeśli wykupicie wycieczkę na delfiny, blue safari u lokalnych osób na 100% taką łódkę zastaniecie czekającą w porcie by zabrać Was na wycieczkę. A nawet 90 % hoteli nie robi akurat tych wycieczek samemu tylko zlecają zabranie ich gości lokalnym osobom.  Taka łódka może pomieścić by było komfortowo 6 osób plus sternik ( kapitan ). 

Kitesurfing Zanzibar – Bezpieczeństwo

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Kitesurfing na Zanzibarze – Bezpieczeństwo Z pewnością zastanawiacie się czy decyzja nad którą się właśnie wahacie jest słuszna. Zacząć swoją przygodę z kitesurfingiem, czy może jednak zrezygnować ? Słyszeliście tyle na temat tego, że kitesurfing to niebezpieczny sport ekstremalny, ale z drugiej strony kuszą Was rajskie widoki, piękne plaże i wiatr we włosach. Jednak cały czas zastanawiacie się czy kitesurfing jest bezpieczny. Odpowiedź z pewnością Was miło zaskoczy.Kitesurfing, jako sport zaliczany aktualnie do tzw.: ‘sportów o podwyższonym ryzyku’ może być i jest całkowicie bezpieczny. Z całą powagą sytuacji chciałabym przekonać Cię w tym, że uprawianie kitesurfingu jest w pełni bezpieczne. Sport ten jednak, jak każdy inny wymaga od nas zdroworozsądkowych działań oraz odpowiedzialności. Fundamentem dla wszystkich Twoich postępów praktycznych jest wiedza teoretyczna. Jest to między innymi wiele przydatnych informacji związanych z

Bezpieczeństwo

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Zanzibar — waluta, wiza, szczepienia, bezpieczeństwo, kuchnia, Masajowie, kitesurfing. Zanzibar jest wyjątkowo malowniczą wyspą, która jest aktualnie jedną z najchętniej odwiedzaną częścią Tanzanii. Dawniej Zanzibar słynął z eksportu przypraw takich jak goździki, cynamon czy gałka muszkatołowa, stąd razem z pobliską Pembą zwany był „wyspami przyprawowymi”. Jednak w przeciągu ostatnich lat zmienił się jej charakter i mocno rozwinął się sektor turystyczny. Aktualnie Zanzibar stanowi mekkę dla fanów sportów wodnych, a w szczególności kitesurfingu. Informacje praktyczne Waluta – 1 szyling tanzański (TZS). 1000 TZS to ok 1,88 PLN Wiza – można ją uzyskać w placówkach dyplomatycznych Tanzanii oraz na głównych przejściach granicznych. Wiza pobytowa kosztuje 50 USD/EUR. Czas – czas polski + 1 lub 2 godziny. Szczepienia – nie wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze, natomiast zalecane przeciw żółtaczce. WSCHODNIE WYBRZEŻE Wschodnie wybrzeże

Kupujemy nasz pierwszy latawiec do kitesurfingu?

Kitesurfing, jako dyscyplina sportu rozwija się w ostatnich latach w zawrotnym tempie. Coraz więcej osób marzy by zacząć swoją kite-przygodę,a na rynku pojawia się coraz to więcej producentów, oferujących nam coraz lepsze, bardziej niezawodne i jeszcze droższe latawce. Jesteśmy wręcz zarzucani ofertami od mniej lub bardziej znanych firm, znajomych i każdy uważa, że jego oferta jest najlepszą. Jak sobie z tym poradzić i nie zginąć? Jak podjąć słuszne decyzje, dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań? Chętnie Wam o tym wszystkim opowiem. Kitesurfing ciągle zaliczany do sportów dość drogich, więc tym bardziej Wasza decyzja o zakupie nowych zabawek, powinna być przemyślana i poparta racjonalnymi argumentami.   BUDŻET: Zaczynając od samego początku, pierwszym pytaniem jakie powinniśmy sobie zadać, to przede wszystkim budżet jaki chcemy przewidzieć na latawiec, bar i deskę– traktując taki zestaw jako nasz podstawowy. Czynników wpływających na cenę jest bardzo

Chcesz być kitesurferem, ale nie wiesz jak zacząć?

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Wpadł Ci do głowy pomysł, by nauczyć się kitesurfingu ? Zastanawiasz się jak zacząć swoja przygodę z kitesurfingiem? Odpowiedź jest bardzo prosta : wystarczy się zapisać na kurs do certyfikowanej szkoły IKO ! Jest to tak naprawdę jedyna i najlepsza droga do tego żeby zrealizować swoje marzenia o kitesurfingu. Często brakuje nam śmiałości, żeby przełamać się do pierwszego kroku, ale możecie być pewni, że jeśli tylko to zrobicie droga do sukcesu będzie szybka. Każda ze szkół ma swojej ofercie tzw. ‘kurs od zera od kitesurfera’. Jest to kompleksowy kurs, który przeprowadzi Cię przez zagadnienia związane z teorią, dowiesz się o tym jak zachowuje się i pracuje latawiec, a przez wszystkie etapy związane z nauką praktyczną będziesz przejdziesz pod bacznym okiem instruktora. Kurs kitesurfingu, to najbezpieczniejsze i najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o

Lekcje kitesurfingu indywidualne czy grupowe ? Co wybrać !

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Nauka kitesurfingu na Zanzibarze — Indywidualnie czy grupowo. Kiedy już przełamałeś się w sobie i podjąłeś ostateczną decyzję o uczestniczeniu w kursie kitesurfingowym, zaczyna pojawiać się przed Tobą wiele pytań. Jednym z nich jest przede wszystkim dylemat czy zapisać się na zajęcia grupowe czy może skorzystać z indywidualnego toku nauczania. To pytanie stwarza wątpliwości chociażby ze strony finansowej. Uczestnictwo w zajęciach grupowych bardzo często jest dużo tańsze niż kurs indywidualny. Często też grupa znajomych czy przyjaciół bardzo chciałaby się uczyć wspólnie kitesurfingu,a dużo niższa cena z pewnością zachęci ich do tego jeszcze bardziej. Nie można powiedzieć jednoznacznie, że zajęcia grupowe są czymś złym, czy np. gorszym wyborem, ale z pewnością sprawią że wasz progress będzie przyrastał nieco wolniej. W przypadku wyboru zajęć grupowych należy pamiętać, że cały czas jaki macie wykupiony,

Ile godzin trwa kurs kitesurfingu?

biuro@scandal.pl Facebook Instagram Twitter Pinterest Konfigurator Twojego wyjazdu Kurs kitesurfingu na Zanzibarze. Program szkolenia. Założyłeś sobie plan na najbliższe wakacje, że zostaniesz kitesurferem. Gratulujemy wyboru! Kurs kitesurfingu zgodnie z podziałem zgodnym z IKO (International Kiteboarding Organization ) to proces nauczania podzielony na trzy etapy tj.: IKO 1 , IKO 2, IKO 3. Na każdym z etapów będziesz odkrywał i uczył się kolejnych bardzo istotnych rzeczy. Międzynarodowa Organizacja Kitesurfingu określiła te etapy, by bez względu jaką szkołę postanowisz wybrać, Twój kurs będzie przebiegał zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i stopniowym przyswajaniem wiedzy w odpowiedniej kolejności. Kurs kitesurfingu na poziomie IKO 1 to etap zawierający część teoretyczną, począwszy od pierwszego kontaktu z latawcem treningowy do pływania na brzuchu po tafli wody (tzw. body-drag). Poziom IKO 2 polega w dużej mierze na nauce startu z deską. IKO 3 to nauka ostrzenia pod wiatr,

logo Scandal.pl
Daco 6028388

Magiczny Zanzibar ze Scandal.pl

Scandal.pl, Dolphin Bay 1, Kizimkazi Mkunguni

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Scandal Travel 2021

Powered by OMPlanners

pl_PLPolish